CARITAS

 Pagrindinė Katalikų Bažnyčios institucija, vykdanti socialinę ir karitatyvinę Bažnyčios misiją. Savo veiklą grindžia savanoriško darbo pagrindais. Carito organizacijos savanoriai maitina vargstančius. (šeštadienį vaikai maitinami pietumis, sekmadienį gauna pusryčius ir pietus), globoja senyvus, vienišus senelius.


VYKDOMA VAIKŲ IR JAUNIMO GLOBOS BEI UGDYMO PROGRAMA

Pagrindinis jos tikslas – sudaryti sąlygas asocialių ir socialiai remtinų Aleksoto parapijos šeimų vaikų ugdymui, stiprinti jų galimybes įveikti socialinę atskirtį, užkirsti kelią nusikalstamumui, padėti jiems tapti dorais ir atsakingais žmonėmis.

Programa vykdoma ištisus metus – savaitgaliais. Vaikai gauna maitinimą ir materialinę pagalbą: aprūpinama stokojančius drabužiais, avalyne, mokslo reikmenimis. Organizuojami užsiėmimai: katechezes, grupiniai žaidimai ir individualūs pokalbiai, giedojimo , dailės , sporto būreliai, krikščioniškojo teatro studija, rengiamos šventės, išvykos, žygiai. Kelis kartus per metus sudaromos sąlygos vaikams ir paaugliams dalyvauti katalikiškose vasaros stovyklose, seminaruose ir rekolekcijose. Taip pat ugdoma meilė darbui.

Šia programa taip pat siekiama Lietuvos visuomenėje skleisti savanorystės socialinėje veikoje idėją, kadangi programoje dirba žmonės tik savanoriškais pagrindais.

Caritui, vaikų ir jaunimo globos bei ugdymo programai ilgus metus vadovauja Lina ir Artūras Šulcai. Atsakingai su ypatingu atsidavimu ir pasiaukojimu parapijai atlieka šį darbą, skleisdami dvasinę šilumą ir džiaugsmą vaikams.


„MARIJOS LEGIONAS“

Marijos Legionas yra tarptautinė apaštalaujančių katalikų organizacija, kurios tikslas talkinti Bažnyčiai liudyti ir skelbti mūsų tikėjimą. Marijos Legionas įkurtas 1921 m. Dubline, Airijoje. Įkūrėjas- pasaulietis Frank Duff  (1889 – 1980), II Vatikano susirinkimo dalyvis – pasaulietis stebėtojas. Marijos Legioną sudaro aktyvieji nariai, kurie vykdo apaštalavimo darbus, ir maldos pagalbininkai, kurių darbas – kasdieninė Rožinio malda.Šiuo metu pasaulyje priskaičiuojama apie 3 milijonus aktyvių narių ir apie 10 milijonų maldos pagalbininkų.

Legiono šūkis – „Per Mariam ad Jesum“ – į Jėzų per Mariją. Kristaus Motina ir šiandien rūpinasi savo Sūnaus Mistiniu Kūnu – Bažnyčia šių dienų pasaulyje. Švč. M. Marija vadovė ir globėja kelyje į Dievą, atliekant gailestingumo darbus parapijoje.

Legionierės lanko ligonius, besigydančius psichiatrinėje ligoninėje, senelius, gyvenančius senelių namuose, kitus vienišus žmones. Bendrauja, meldžiasi su jais. Organizuoja vienišiems žmonėms keliones ir kartu su jais dalyvauja piligriminėse kelionėse į Šiluvą, Aušros Vartus ir į kitas šventoves. Legiono narės padeda neįgaliesiems atvykti į bažnyčią, kad galėtų sudalyvauti Šv. Mišiose.


GYVOJO ROŽINIO KALBĖTOJŲ GRUPELĖ

Rožinis – „rožių grandinė“– yra pamaldus Jėzaus gyvenimo slėpinių apmąstymas. Kalbėti rožinį reiškia ne ką kitą, kaip kartu su šv. Marija kontempliuoti Kristaus veidą.

Rožinis yra Evangelijos santrauka. Jis išreiškia gyvą tikėjimą ir nuoširdžią meilę Išganytojui ir šv. Mergelei Marijai.

Daugelis popiežių antrajame tūkstantmetyje turėjo bei puoselėjo pamaldumą į Mariją. Po Leono XIII – „Rožinio popiežiaus“– visi popiežiai rekomendavo šią maldą. Šv. popiežius Jonas Paulius II buvo ypač pamaldus šv. Dievo Motinai. Jis visada nešiojosi rožinį su savimi ir be paliovos jį kalbėjo.

Gyvojo Rožinio Draugijos nariai meldžiasi visame pasaulyje.

Visus Rožinio maldos mylėtojus, norinčius kartu melstis  kviečiame jungtis į Gyvojo rožinio grandinę.


MOTINŲ MALDOS GRUPĖ

Judėjimą „Motinos maldoje“ 1995 m. Anglijoje įkūrė dvi katalikės motinos – Veronica Williams su svaine Sandra – po ilgų maldų supratusios, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu Viešpats kviečia jas burti motinas maldai į grupeles už savo ir viso pasaulio vaikus. Pirmoji Lietuvoje motinų maldos grupė susibūrė Kretingoje 2000 metais. Vėliau panašios grupės buvo įsteigtos ir Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje. Šiuo metu tokios grupelės plačiai pasklido po Lietuvą. Aleksoto Šv. Kazimiero parapijoje ši grupelė veikia nuo 2015m.

Mielos mamos, jei norite melstis ne tik už savo, bet už visus mūsų vaikus, prisijunkite prie mūsų. Visos esate laukiamos.


KATALIKIŲ MOTERŲ DRAUGIJA

Visuomeninė moterų organizacija. Pagrindinis dėmesys – moterų švietimas ir socialinė parama, siejant aktualias problemas su tikėjimo tiesomis. puoselėja krikščioniškas šeimos tradicijas, diegia visuomenėje katalikišką požiūrį į santuoką ir moterį, padeda moterims lavintis, tobulėti ir aktyviai dalyvauti bendruomenės gyvenime. Taip pat organizuoja konferencijas, seminarus ir teikia konsultacijas.

Aktyviai bendradarbiauja su „Lietuvos Caritu“ ir dalyvauja projekte „Pagalba prekybos moterimis ir prostitucijos aukoms“. Taip pat rengė akciją  „Aukos ir smurtautojo sąveikos ypatumai.

Pagalba aukai ir smurtautojui, siekiančiam atsikratyti smurtautojo elgesio“. Teikė ne tik teisinę, bet ir psichologinę pagalbą šeimoms, kuriose yra smurto apraiškų. Parėmė smurto aukas materialiai.

Kasmet vykdomos savanoriškas akcijas – tokios kaip katalikiškų švenčių organizavimas vaikams. Taip pat kas antrą mėnesį prisideda prie Europos Bendrijos maisto davinių išdalijimo socialiai remtiniems žmonėms.


 PALAIMINTOJO JURGIO MATULAIČIO GRUPELĖ

Pagrindinis pal. Jurgio Matulaičio grupelės tikslas – narių dvasinis augimas per gilesnį pal. Jurgio Matulaičio dvasingumo pažinimą, stengiantis savo aplinkoje ir visuomenėje vykdyti Bažnyčios pasiuntinybę – „blogį nugalėti gerumu“.

Grupelės nariu gali būti kiekvienas praktikuojantis katalikas, norintis augti tikėjime ir puoselėti pal. Jurgio Matulaičio pažinimą.


DIEVO GAILESTINGUMO GRUPELĖ

2000 m. šventąja paskelbta ses. Faustina Kovalska 1933–1936 m. gyveno Vilniuje, Dievo Motinos Gailestingumo seserų vienuolyno namuose. Čia ji ne kartą patyrė mistinius regėjimus, pagal kuriuos, jai pačiai nuolat prižiūrint, vilnietis dailininkas Eugenijus Kazimirovskis 1934 m. nutapė garsųjį Gailestingojo Jėzaus paveikslą. Vilniuje ji sutiko ir garsųjį seserų nuodėmklausį kun. Mykolą Sopočko, padrąsinusį imtis patikėtos misijos skelbti Viešpaties Gailestingumą.

Kviečiame jungtis į Dievo Gailestingumo maldos akciją!  Kiekvienas esat laukiamas!


ŠVČ. SAKRAMENTO ADORACIJOS GRUPELĖ

Bet ateis valanda – jau dabar ji yra, – kai tikrieji garbintojai šlovins Tėvą dvasia ir tiesa. Ir pats Tėvas tokių garbintojų ieško.“ (Jn 4, 23)

Adoratio — lot. k. garbinimas, žavėjimasis. Adoracija – nėra lengvas maldos būdas, nes atrodo, kad ji visiškai neliečia mūsų jausmų. Tyla adoracijoje yra labai svarbi. Daug žodžių čia nereikia. Svarbiausias dalykas, kurį adoruojantysis turi „daryti“ – tai būti. Kūno laikysena gali būti įvairi -galima klūpėti, sėdėti, stovėti, tačiau viską reikia daryti pagarbiai, nes adoracijoje kaip jokioje kitoje maldoje iš tikro esame Dievo akivaizdoje. Esame priešais Jėzų, kuris realiai ir visas yra šioje Ostijoje. Adoracijoje reikia pasitikėti, nes tik tikėjimu galime priimti tokį neįmanomą dalyką – pats Dievas, kuris savo Žodžiu viską sukūrė ir palaiko, Visagalis, prieš kurį lenkiasi kalnai ir jūros – Jis dabar priešais mane duonos paplotėlio pavidalu!

Jūsų viena valanda, padovanota Jėzui, suteiktų Jo Širdžiai didelį džiaugsmą, o mums visiems malonę nepaliaujamai garbinti Viešpatį.


SUAUGUSIŲJŲ IR JAUNIMO BAŽNYTINIAI  CHORAI

Suaugusiųjų bažnytinį chorą sudaro 30 žmonių. Šis choras bažnyčioje gieda 12 val. Mišiose ir kitose bažnytinėse iškilmėse. Jam vadovauja ses. Egidija.

Jaunimo choras gieda 10:30 val. Mišiose. Jam vadovauja carito vadovė Lina Šulcienė.

Kviečiame prisijungti prie mūsų!